Cumartesi, Ocak 29, 2011

Dilek Duaları- Esmaül Hüsna

El- Bedî

(Örneksiz Şeyleri İcad Eden)

Kim Yatsı namazından sonra "Yâ Bedi-ul- acaibi bil hayr yâ Bedî " 999 defa 11 güne kadar okursa; o kimse hangi iş için okumuşsa, onun işi olur.
Kim zorluk anında "Yâ Bedi-us-semavati vel-ard" 440 defa okursa, o zorluktan kurtulacaltır.

(Esmâ-i Hûsnâ- Ahmet Emin İslamoğlu)Yâ Fettah c.c (Zorluğu kolaylaştıran)

Sabah namazından sonra iki elini göğsüne koyarak 70 defa “Yâ Fettah” diyenin içindeki sıkıntı stres ve depresyonu hafifler. İhlasla “Yâ Fettâh” diyen bir müslüman bu isme devam etse, bütün zor kapılar açılır, gönlünde büyük fetihler meydana gelir.

(Esmâ-i Hûsnâ- Ahmet Emin İslamoğlu)EL-LATÎF (En ince işlerin tüm inceliklerini bilen, ince ve sezilmez yollardan kullarına çeşitli faydalar sağlayan.)

DEĞERLİ OKUYUCUYA SUNULAN ALTIN FIRSATLAR

“Allahu latifun bi ibadihi yerzuku men yeşau ve hüvel kaviyyül aziz” Ayet-i Celilesini her gün 9 defa okuyan kimse her işinde Allahu Tealanın lütfuna mazhar olur. Öyle ki rızkı güzel ve kolay yollardan adeta ayağına gelir.

ZOR İŞE KOLAY ÇÖZÜM

Her gün 130 defa “ ya Latîf” ism-i şerîfini okuyanların zor işleri kolaylaşır.
Hergün 698 defa “Ya Latif” diyenin ne dileği varsa Allah'ın izni ile yerine gelir.
Her gün 9 defa “Bismillahil Latif” diye okuyanın rızkı bol olur. İlahi tecellilere erer.

İKİ CİHAN SAADETİ İÇİN GEREKLİ SIR

Yüce Allah'ın sevinçleri ve üzüntüleri birlikte yaratmış olduğunu görmeli, hatta öyle görmeli ki; en ızdıraplı anlarında dahi başkasının tesellisine ihtiyacı kalmadan kendi kalbinde Cenab-ı Hakkın tecellisini duymalı, yaşamalı; kahrında bile lütfu görülen Allahu Tealaya şükrederek kul olmaya çalışmalıdır. Düşünebiliyormusunuz?.. Böyle bir kalpten keder, üzüntü ve musibet ne kadar uzaktır.

BEYAZ SIR- FERİDUN YILMAZ YÜCELER

Hiç yorum yok: